eShop


Radenie podľa: 

2,-
cena bez DPH 1,67
(id:2C-010)
dostupnosť: skladom

Ihlica tŕnistá

Ľudovo: Babský hnev, hluchý tŕň, ihlič pichľavý, zanovica.
Obsahové látky: Koreň ihlice obsahuje silicu, triesloviny, živicu, organické kyseliny, minerálne látky
Účinky: Koreň ihlice má močopudné-diuretické a dezinfikačné účinky. Požíva sa pri zápaloch močových ciest, pri močových kameňoch a piesku, pri metabolických poruchách-dne, pretože zvyšuje vylučovanie močoviny a zlepšuje trávenie.
Balenie: 40g

1,90
cena bez DPH 1,58
(id:2C-012)
dostupnosť: skladom

Krušina jelšová

Kôra
Balenie: 30 g
Použitie: Droga sa používa pre svoje laxatívne účinky. Mierne posilňuje tvorbu žlče a jej vylučovanie do čriev. Je vhodná pri liečbe chronickej zápchy so súčasnou poruchou pečene alebo žlčníka
Zloženie: kôra krušiny – Frangula Alnus
Príprava: Lyžicu drogy na 2 dcl vriacej vody. Lúhovať 10 – 15 minút

2,90
cena bez DPH 2,42
(id:2C-015)
dostupnosť: skladom

Horec žltý 25g

Obsahové látky: Koreň horca obsahuje horčiny, alkaloidy, sacharidy, nikotínamid, sliz.

Účinky: Droga má stomachický účinok. Zvyšuje vylučovanie slín a tráviacich štiav, zlepšuje trávenie, zlepšuje činnosť pečene a žlčníka. Používa sa pri nechutenstve, nedostatočnom trávení, pri dyspepsiách. Tým, že zlepšuje trávenie súčasne tonizuje organizmus.

1,90
cena bez DPH 1,58
(id:2C-016)
dostupnosť: skladom

Fenikel obyčajný 40g

Obsahové látky: Plod feniklu obsahuje silicu, sacharidy, olej.

Účinky: Droga má karminatívne, spasmolytické a expektoračné účinky. Používa sa pri poruchách trávenia spojených s meteorizmom (nafukovaním) a kŕčami v tráviacom trakte. Zvyšuje tvorbu tráviacich štiav a povzbudzuje črevnú peristaltiku. Mierne povzbudzuje tvorbu materského mlieka. Ďalej sa používa pri ochoreniach dýchacích ciest, chrípke a prechladnutí. Zvyšuje tvorbu hlienov v dýchacích cestách a uľahčuje vykašliavanie.

29,-
cena bez DPH 24,17
(id:3P-006)
dostupnosť: skladom

Aktívne uhlie do destilátorov ( náhradné filtre )

Pri filtrácii vody sú uhlíkové filtre najúčinnejšie pri odstraňovaní chlóru, častíc, ako sú usadeniny, prchavé organické zlúčeniny (VOC), chuti a zápachu. Nie sú účinné pri odstraňovaní minerálov, solí a rozpustených anorganických látok.
Ak to zhrnieme, pre svoje destilátory vody je dobré použiť filtre. Destilácia bez filtrácie cez aktívne uhlie nie je taká účinná, pokiaľ ide o odstraňovanie prchavých organických zlúčenín. Filtre vás môžu chrániť pred vniknutím VOC a iných organických a minerálnych látok do pitnej vody.

5,50
cena bez DPH 4,58
(id:3P-007)
dostupnosť: skladom

Čistiaci sprej na ruky

Prírodný čistiaci roztok na ruky s účinnnou látkou - etanol, s výberom éterických olejov s dezinfekčným účinkom. Vďaka obsahu glycerolu so zvláčňujúcim účinkom, ostáva pokožka jemná bez sklonu k vysúšaniu. Zloženie zabezpečuje maximálnu účinnosť so zachovaním prirodzenej bariérovej funkcie kože.
Aplikácia: Pri aplikovaní na ruky dôkladne rozotrite do zaschnutia. Neoplachujte. Vhodné taktiež na čistenie často používaných predmetov ako: telefóny, kľučky, kuchynské pulty, diaľkové ovládania, dosky na krájanie a pod.
Zloženie: účinná látka ETANOL, obsah etanolu 96 % obj, citrónová, limetová a bergamotová silica, absolútna silica zo Siamskeho benzoinu