eShop


Radenie podľa: 

2,-
cena bez DPH 1,67
(id:2C-007)
dostupnosť: skladom

Púpava lekárska

Ľudovo: Mlieč, pampeliška, ľví zubec, smotánka.
Obsahové látky: Koreň obsahuje horčiny, sacharidy, organické kyseliny, steroidy, minerálne látky.
Účinky: Droga podporuje činnosť žalúdka, celkovo zlepšuje metabolizmus organizmu, pôsobí mierne diureticky. Požíva sa pri zlom trávení, zvyšuje vylučovanie žalúdočných a žlčových štiav, zvšuje chuť do jedla. Zvyšuje taktiež odtok žlče, čím uvoľňuje kŕče v žlčových cestách. Používa sa pri niektorých pečeňových chorobách, podporuje činnosť pečene.
Balenie: 40g

2,90
cena bez DPH 2,42
(id:2C-008)
dostupnosť: skladom

Brusnica čučoriedková

Ľudovo: Boruvnice, čierna jahoda, čiernice, čičeretka, čičoretka, myrtové jahody, myrtovky.
Účinky: Droga vynikajúco pôsobí proti hnačke, zvyšuje odolnosť proti chorobám, podporuje rast detí, pôsobí dezinfikačne, zlepšuje regeneráciu očnej sietnice. Používa sa pri hnačkových ochoreniach, na kloktanie a vyplachovanie pri zápalových ochoreniach ústnej dutiny, pri prevencii a liečbe šerosleposti.
Balenie: 20g

1,90
cena bez DPH 1,58
(id:2C-009)
dostupnosť: skladom

Imelo biele

Ľudovo: jemelo, omelí, omelo
Účinky: Droga pôsobí proti vápnateniu tepien, znižuje krvný tlak, pôsobí sedatívne – upokojujúco na srdcovú činnosť. Používa sa pri liečbe vysokého krvného tlaku.
Balenie: 40g

2,-
cena bez DPH 1,67
(id:2C-010)
dostupnosť: skladom

Ihlica tŕnistá

Ľudovo: Babský hnev, hluchý tŕň, ihlič pichľavý, zanovica.
Obsahové látky: Koreň ihlice obsahuje silicu, triesloviny, živicu, organické kyseliny, minerálne látky
Účinky: Koreň ihlice má močopudné-diuretické a dezinfikačné účinky. Požíva sa pri zápaloch močových ciest, pri močových kameňoch a piesku, pri metabolických poruchách-dne, pretože zvyšuje vylučovanie močoviny a zlepšuje trávenie.
Balenie: 40g

1,90
cena bez DPH 1,58
(id:2C-012)
dostupnosť: skladom

Krušina jelšová

Kôra
Balenie: 30 g
Použitie: Droga sa používa pre svoje laxatívne účinky. Mierne posilňuje tvorbu žlče a jej vylučovanie do čriev. Je vhodná pri liečbe chronickej zápchy so súčasnou poruchou pečene alebo žlčníka
Zloženie: kôra krušiny – Frangula Alnus
Príprava: Lyžicu drogy na 2 dcl vriacej vody. Lúhovať 10 – 15 minút

1,90
cena bez DPH 1,58
(id:2C-013)
dostupnosť: skladom

Imelo biele

Vňať
Balenie: 30 g
Použitie: Terapeutická účinnosť rastliny nie je ešte celkom objasnená. časť obsahových látok má hypotonický účinok, t.j. znižuje vysoký krvný tlak. Ďalej odstraňuje pocit návalu krvi do hlavy zvlášť v klimaktériu. Potlačuje chorobne zvýšenú činnosť štítnej žľazy
Zloženie: vňať imela – Herba Visci
Príprava: Varom sa účinné látky čiastočne rozkladajú. Najčastejšie sa užíva zápar z 1 kávovej lyžičky drogy na šálku vody alebo 1 kopcovitá lyžička drogy sa namáča v šálke studenej vody 12 h. Potom sa tento studený výluh zohreje

309,-
cena bez DPH 257,50
(id:3P-005)
dostupnosť: skladom

Destilátor vody

destilačný prístroj (čierny plast v kombinácii s lešteným kovom)
ochranné veko
filtračné vložky 6x (z aktívneho uhlíka)
sieťová el. šnúra
prípravok na čistenie od nánosov
zberná nádoba vytvorenú destilovanú vodu (sklenená)

29,-
cena bez DPH 24,17
(id:3P-006)
dostupnosť: skladom

Aktívne uhlie do destilátorov ( náhradné filtre )

Pri filtrácii vody sú uhlíkové filtre najúčinnejšie pri odstraňovaní chlóru, častíc, ako sú usadeniny, prchavé organické zlúčeniny (VOC), chuti a zápachu. Nie sú účinné pri odstraňovaní minerálov, solí a rozpustených anorganických látok.
Ak to zhrnieme, pre svoje destilátory vody je dobré použiť filtre. Destilácia bez filtrácie cez aktívne uhlie nie je taká účinná, pokiaľ ide o odstraňovanie prchavých organických zlúčenín. Filtre vás môžu chrániť pred vniknutím VOC a iných organických a minerálnych látok do pitnej vody.

5,50
cena bez DPH 4,58
(id:3P-007)
dostupnosť: skladom

Čistiaci sprej na ruky

Prírodný čistiaci roztok na ruky s účinnnou látkou - etanol, s výberom éterických olejov s dezinfekčným účinkom. Vďaka obsahu glycerolu so zvláčňujúcim účinkom, ostáva pokožka jemná bez sklonu k vysúšaniu. Zloženie zabezpečuje maximálnu účinnosť so zachovaním prirodzenej bariérovej funkcie kože.
Aplikácia: Pri aplikovaní na ruky dôkladne rozotrite do zaschnutia. Neoplachujte. Vhodné taktiež na čistenie často používaných predmetov ako: telefóny, kľučky, kuchynské pulty, diaľkové ovládania, dosky na krájanie a pod.
Zloženie: účinná látka ETANOL, obsah etanolu 96 % obj, citrónová, limetová a bergamotová silica, absolútna silica zo Siamskeho benzoinu