Reserveage

1. Čo je Resveratrol

Resveratrol sa nachádza v šupkách, semenách a stonkách hrozna. Verí sa, že je hlavným vysvetlením tzv. francúzskeho paradoxu – skutočnosti, že ľudia vo Francúzsku, ktorí majú stravu s vysokým obsahom tukov napriek tomu menej trpia chorobami srdca než ako iné národy. Môžete teda využívať výhody červeného vína bez alkoholu, síry, bolesti hlavy alebo nadbytočných kalórií.
História Resveratrolu je relatívne krátka – japonskí vedci ho objavili až v roku 1981 ako jeden z flavonoidov, ktoré sa nachádzajú v rastlinách v šupkách, jadierkach a stonkách červeného hrozna. O pozitívnom účinku flavonoidov na zadravie človeka sa však už vedelo dlhšie – už v roku 1936 potvrdili ich existenciu maďarskí vedci István Rusznyak a Albert Szebt-Gyorgyi.
Resveratrol je v súčasnosti považovaný za najsilnejší antioxydant, ktorý svojou aktivitou predstihuje všetky vitamíny, betakarotén, selén aj zinok. Tajomstvom boja proti starnutiu je trans-resveratrol, aktívna forma resveratrolových polyfenolov, ktoré sa nachádzajú v šupkách, semienkach a stonkách červených bobúľ hrozna. Trans-resveratrol zostáva aktívny iba vtedy ak je chránený pred slnkom, svetlom a kyslíkom. Štúdie preukázali,že trans-resveratrol v tejto čistej, mimoriadne prospešnej forme taktiež aktivuje gén dlhovekosti SIRT1 a zvyšuje produktivitu buniek.
Trans-resveratrol (fytoestrogén) – je to nesteroidná zlúčenina získaná z prírodných rastlinných zdrojov, funkciou podobná steroidným estrogénom, napr. estradiolu. Prítomnosť fyziologicky normálnej hladiny estrogénov je nezanedbateľnou podmienkou fyzického a duševného zdravia človeka. Estrogény sú potrebné pre normálny vývoj a funkcie ženských pohlavných orgánov, pre uchovanie pevných kostí, zdravého srdca a správne fungujúceho mozgu. S pribúdajúcim vekom sa v tele žien tvorí stále menej a menej estrogénov a pravidelné menštruačné cykly postupne miznú. Skúsenosti z klinickej praxe ukazujú, že fytoestrogény ponúkajú alternatívu bežnej hormonálnej náhradnej terapii, a to ako z hľadiska prevencie osteoporózy, tak aj ďalších problémov, spojených so starnutím. Fytoestrogény majú okrem toho aj antikarcinogénne účinky a prispievajú k tvorbe kostnej hmoty a k zdravej prostate. Pokusy preukázali, že trans-resveratrol zvyšuje metabolizmus estrogénov tvorbou komplexov s estrogénnymi receptormi a môže starším ženám umožniť dosiahnuť bežnú estrogénnu aktivitu, znížiť návaly tepla, vyrovnávať časté kolísanie nálad, udržovať dobrý zdravotný stav kostí, podporovať zdravý kardiovaskulárny systém a zamedziť predčasnému starnutiu. Resveratrol nemá žiadne vedľajšie účinky, pre svoju antioxidačnú účinnosť je vhodný ako pre ženy, tak aj pre mužov, pre starých i mladých.

PRO-LONGEVITY FAKTOR

Firmou Reserveage patentovaný polyfenolový extrakt z jadierok a šupky francúzskeho červeného hrozna(Vitis vinifera) a odrody Muscadine (Vitis rotundifolia).
Vedecký výskum a nezávislé laboratórne testy ukázali, že hrozno Muscadine je až štyridsaťkrát účinnejšie než iné kultivary hrozna. Okrem toho, semienka hrozna Muscadine majú jeden z najvyšších obsahov resveratrolu a vďaka elektrónu navyše tento kultivar hrozna ešte účinnejší.

2. O spoločnosti Reserveage Organics (USA)

Červené druhy hrozna spoločnosti Reserveage Organics – zdroj vynikajúceho Resveratrolu, sa pestujú na organickom/biodynamickom vinohrade v srdci južného Francúzska, ktorý už po sedem generácií vlastní jedna rodina (Chateau le Payral).

Zariadenie, v ktorom prebieha výroba Resveratrolu a produktov z neho, je iba niekoľko minút cesty autom z organického vinohradu, čím sa zabezpečuje vitalita vynikajúceho organického červeného hrozna. Organické výlisky z hrozna sa opatrne premiestnia do áut a prevezú do tmavého prostredia bez kyslíka. V dôsledku toho sa škodlivé a deštruktívne účinky oxidácie a svetla radikálne obmedzia. Spoločnosť Reserveage Organics, výrobca jediného radu doplnkov výživy obsahujúceho resveratrol a vyrobeného z organických zložiek, prijala mimoriadne opatrenia, aby zabezpečila, že doplnky výživy vám dodajú, najčistejší, najčerstvejší a najúčinnejší zdroj resveratrolu. V súčasnosti je firma považaná za lídra vo výrobe Resveratrolu na svete.

Technológia spracovania a zloženie výrobkov vychádza zo špičkovej technológie a je podložená rozsiahlym výskumom. Vedúce výskumné inštitúcie, ako napríklad University of Florida a University of Bordeaux vo Francúzsku si zvolili pre svoje klinické štúdie Resveratrol značky Reserveage Organics.

Prísne a nekompromisné normy spoločnosti Reserveage Organics prekračujú medzinárodné farmaceutické normy, ako aj aktuálne platné normy týkajúce sa správnej výrobnej praxe (Current Good Manufacturing Practices Standards - CGMP). Nezávislé laboratóriá testujú všetky suroviny spoločnosti Reserveage Organics, ktoré zabezpečujú čerstvosť, čistotu, účinnosť a organickú neporušenosť.

Príbeh značky Reserveage

Príbeh značky Reserveage Organics™ začal jednoduchým postrehom: Francúzi si zachovávajú svoj mladistvý žiarivý vzhľad dlhšie napriek svojej strave s vysokým obsahom tukov. Tento postreh, ktorý lekári poznali ako “francúzsky paradox” odhalil, že Francúzi majú prírodné riešenie celosvetových problémov s hmotnosťou a starnutím. O desať rokov neskôr sa Naomi Whittel, výkonná riaditeľka spoločnosti Reserveage Organics™ CEO, a jej bratranec, Dr. Eric Lafforgue, popredný francúzsky lekár rozhodli podeliť sa s Američanmi o francúzske tajomstvo ako si zachovať mladosť. Inšpirácia zapustila korene a tak bola založená spoločnosť Reserveage.
Pôvodným cieľom Naomi Whittel a Erica Lafforgua bolo zoznámiť Američanov s najkvalitnejším francúzskymi polyfenolmi. Vedecky sa dokázalo, že jeden z týchto aktívnych polyfenolov, resveratrol, je tou zložkou červeného vína, ktorá zvyšuje bunkovú produktivitu a dlhovekosť, čo vedie k dlhšiemu a zdravšiemu životu.

Po niekoľkoročnom hľadaní bratranec a sestrenica objavili vinohrad vo vidieckom strede južného Francúzska, ktorý spĺňal ich prísne požiadavky. Pôda, o ktorú sa príkladne staralo sedem generácií vinohradníckej rodiny, rodila vína ocenené cenami, ktoré boli ozdobou stolov medzinárodne renomovaných šéfkuchárov.
Po dôkladnom a rozsiahlom vedeckom testovaní organického hrozna, semien, stoniek a vín Naomi Whittel a Eric Lafforgue zistili, že objavili zdroj pre svoj vynikajúci resveratrol. Zabezpečili si výhradné práva na surovinu z vinohradu a stali sa spolumajiteľmi najmodernejšieho zariadenia na výrobu polyfenolov, ktoré sa nachádza iba niekoľko minút cesty od vinohradu. Bezprostredná blízkosť závodu a poprední organickí chemici zabezpečili, že doplnky výživy spoločnosti Reserveage Organics™ sú nedostižné čo sa týka ich čistoty, a účinnosti.
Postupne sa tak začal vyvíjať jedinečný a patentom chránený postup extrakcie, ktorý chránil základné fytonutrienty nachádzajúce sa v šupke bobúľ hrozna, v stopkách a vo vínnej réve a tak podporoval biodostupnosť ich resveratrolu. A mali úspech! Ich doplnok výživy, starostlivo vyrobený z najúčinnejšieho, nutrične bohatého resveratrolu, preniesol srdce francúzskych vinohradov zvyšnému svetu.

Spoločnosť Reserveage Organics™ sa v súčasnosti stala štandardom vynikajúcej kvality pre prírodné, zdravé prípravky, ktoré majú priniesť dlhovekosť a zabrániť starnutiu. Je považovaná za svetového lídra vo výrobe Resveratrolu a prípravkov z neho.

3. Účinky antioxidantov všeobecne

Keďže podľa nariadení EU nie je možné pri výživových doplnkoch hovoriťo jednotlivých pozitívnych účinkoch na zdravie človeka, v ďalšej časti sa venujeme antioxidantom všeobecne, bez určenia vzťahu k ponúkaným produktom.

Antioxidanty všeobecne sa užívajú:

 • pri procesoch starnutia organizmu, zlepšujú zrak, u cukrovkárov pôsobia blahodárne na sietnicu oka, spomaľujú procesy demencie, zvláčňujú pokožku
 • pri srvdcovocievnych a pľúcnych ochoreniach, regulujú tvorbu cholesterolu, krvný tlak, zrážanlivosť krvi, ovplyvňujú astmatické záchvaty, zvyšujú odolnosť voči stresu
 • pri alergických a zápalových ochoreniach, neutralizujú vylučovanie histamínu, majú protibakteriálne a protiplesňové účinky
 • pri podpore liečby onkologických ochorení, podporujú proces apoptózy, aktivizujú imunitný systém

Aké by malo byť dávkovanie Resveratrolu?100 mg denne – osoby vo veku 20-30 rokov
250 mg denne – osoby vo veku 30-40 rokov
500 mg denne – osoby vo veku nad 40 rokov o pacienti s ochoreniami

Ako účinkujú antioxidanty všeobecne

 • Aktiváciou génu dlhovekosti SIRT1
  Gén SIRT1 je známy aj ako ‘gén dlhovekosti’. Vedci zistili, že antioxidanty aktivujú gén SIRT1, čím sa predlžuje životnosť bunky, umožňujú sa opravy DNA a zvyšuje sa produkcia antioxidantov. Gén SIRT1 sa okrem toho zameriava na škodlivé voľné radikály, ktoré sa často spájajú so škodlivými účinkami starnutia a neutralizoval ich.
 • Poskytujú rýchle omladenie buniek
  Ako starneme, naše omladzovanie buniek sa podstatne spomaľuje. Antioxydanty aktivujú enzým nazývaný sirtuin/ SIR2, ktorý zase stimuluje a významne zvyšuje počet mitochondriálnych buniek. Mitochondriálne bunky sú zodpovedné za generovanie bunkovej energie, stimuláciu metabolizmu a svalovej sily. Zistilo sa aj to, že zvyšujú prietok krvi a hladinu kyslíka v celom tele.
 • Ponúkajú maximálnu antioxidačnú ochranu
  Ako starneme, strácame účinnú obranu mladosti a máme viac ťažkostí so zotavovaním z choroby, rán, atď. V našom tele prudko vznikajú škodlivé voľné radikály zodpovedné za mnohé ochorenia a symptómy spojené so starnutím. Zistilo sa, že antioxidačné a protizápalové látky sú schopné vyhľadať a zničiť škodlivé voľné radikály. Voľné radikály nemôžu prežívať v prostredí bohatom na kyslík.
 • Regulujú vývoj AGE proteínu
  Koncové produkty glykácie (Advanced Glycation Endproducts - AGE) vznikajú vtedy, keď glukóza a iné redukujúce cukry reagujú neenzymaticky s proteínmi. Ako starneme, AGE sa prirodzene pomaly hromadia. Ku glykozylácii dochádza keď sa glukóza viaže na proteíny, chemicky ich mení a poškodzuje. Výskum naznačuje, že koncové produkty glykácie prispievajú k patologickým javom vedúcim k diabetickým komplikáciám, ako sú napríklad s vekom spojené ochorenia, vrátane nefropatie, retinopatie, vaskulopatie a neuropatie. Diabetické komplikácie postihujúce oči, obličky a obehový systém sú spojené s koncovými produktmi glykácie. Doteraz najdramatickejší uvádzaný účinok tvorby AGE na DNA je zavedenie nezvyčajných preusporiadaní DNA. Ukázalo sa, že antioxidanty inhibujú vznik koncových produktov glykácie a rozrušujú vopred vytvorené priečne väzby koncových produktov glykácie, čím sa znižuje závažnosť patologických stavov progresívnej glykozylácie a brzdia sa ochorenia spojené so starnutím.

Prípravky rady Reserveage obsahujú okrem Resveratrolu aj ďalšie aktívne zložky.