Fortuna Vitae

Fortuna Vitae je jeden z najväčších svetových objavov v biochémii, ocenený a uznaný špičkovými odborníkmi z Cambridge.

Fortuna Vitae charakteristika:

 • liečba - normalizácia funkcie štítnej žľazy
 • brzdí vznik a rozvoj kardiovaskulárnych ochorení a mozgovej porážky
 • predchádza vzniku osteoporózy, spevňuje kostné tkanivo, zlepšuje zapojenie vápnika a fosforu do zubnej skloviny
 • je efektívnym prostriedkom na riešenie ekologicky podmieneného jódového deficitu
 • je efektívnou záchranou organizmu v podmienkach havárií jadrových elektrární
 • pozitívne ovplyvňuje práceschopnosť, fyziologickú dĺžku života a intelektuálnu schopnosť populácie

Fortuna Vitae zabezpečuje:

 • efektivitu energetického metabolizmu,
 • stimuláciu imunitného systému, obranyschopnosťorganizmu a jeho odolnosť voči nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia
 • správny priebeh tehotenstva a vývoj plodu
 • zlepšuje fyzickú kondíciu a výkonnosť, celkový psychický stav, duševnú rovnováhu, a tým aj kvalitu života

Fortuna Vitae reguluje:

 • procesy detoxikácie produktov metabolizmu,
 • obnovenie buniek, reparáciu tkanív a fyziologickú stabilitu
 • metabolizmus bielkovín, tukov, cukrov, minerálnych látok a vody

 

prof. Turianica

Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc. sa venoval viac ako 40 rokov výskumom v oblasti biochémie. Vo svojich výskumoch sa zaoberal medziiným aj potrebou jódu pre život. Asi niekde tu sa datuje preslávený výrok, ktorý prof. Turianica aj dnes často používa:  „Tam kde je jód, tam je aj život. Kde je život, tam musí byť aj jód“. O významnosti jeho vedeckej práce svedčia aj ocenenia z Cambridge, ktoré sa udeľuje raz za štyri roky. Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc. získal titul Človek 21. storočia, a to hneď dvakrát po sebe v roku 2004 a 2008. Prof. Turianica pochádza z Užhorodu, kde pôsobil ako vedec i pedagóg na lekárskej fakulte takmer 40 rokov. Po príchode na Slovensko pôsobil na  katedre výživy Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Štítna žľaza a jej funkcia

Štítna žľaza, ktorá je zodpovedná za riadenie celého organizmu vykonáva svoju funkciu za pomoci hormónu štítnej žľazy. Tento hormón sa tvorí z organického jódu premenou z anorganickej formy jódu. To sa deje zložitými enzymatickými procesmi v štítnej žľaze.Hormón štítnej žľazy je dôležitý pre správne fungovanie každej bunky v našom organizme. Dá sa to prirovnať k triede plnej žiakov, v ktorej je prítomný učiteľ (hormón štítnej žľazy). Ak učiteľ nie je v triede prítomný nastáva chaos, krik a pod. Riešením v tomto  prípade je prípravok Fortuna Vitae - originál prof. Turianica, ktorým sa nemožno predávkovať.

Poruchy štítnej žľazy (nedostatok hormónu štítnej žľazy), umožňujú vznik civilizačných chorôb v plnom rozsahu. Môžeme tu nájsť choroby ako osteopénia, osteoporóza, chronická únava, kardiovaskulárne ochorenia (infarkt myokardu, mozgová porážka, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol atď.), ženské ochorenia (cysty na vaječníkoch, maternici, prsníkoch atď.), neinfekčný zápal prostaty u mužov a mnohé ďalšie.

Porucha štítnej žľazy je často za problémami s počatím, zdravým fyzickým a duševným vývojom plodu, ale aj problémy u matky v tehotenstve, pri pôrode a dojčení (vypadávanie vlasov, kazivosť zubov, rednutie kostí, únava, malátnosť, kolísanie tlaku, vznik psychických problémov).

Každá porucha štítnej žľazy spôsobuje celkové oslabenie organizmu. Normalizácia funkcie štítnej žľazy môže byť väčšinou obnovená za pomoci produktu Fortuna Vitae - originál prof. Turianica s aktívnym organicky viazaným jódom. Fortuna Vitae je unikátnym nástrojom na ochranu, prevenciu štítnej žľazy a regeneráciu.

Štítna žľaza a stres

Možno si kladiete otázku prečo v minulosti človek netrpel ochoreniami štítnej žľazy do takej miery ako je tomu dnes. Veď v 50-tych rokoch sa začalo s jodidovaním kuchynskej soli. Áno, je to pravda - bol to na tú dobu skutočne výborný počin, čím sa začalo predchádzať kreténizmu u novorodencov.
V dnešnej hektickej dobe nielen že menej solíme, ale potreba jódu je predovšetkým priamo úmerná psychickej záťaži, stresu, napätiu, emóciám. K spracovaniu tak obrovského množstva informácii je opäť potrebná vyššia dávka jódu v organickej forme. To samozrejme následne vedie k zvýšenej záťaži na štítnu žľazu. Keď hovoríme o akejkoľvek vyššej záťaži, stačí si uvedomiť ako sme žili pred 100 rokmi (nároky v zamestnaní, rýchlosť pohybu a komunikácie medzi ľuďmi...). Asi ťažko by sme vtedy hľadali mobil, televízor, fax, dopravné zápchy, všadeprítomné reklamy a pod.

Práve tu je nezastupiteľné miesto pre výrobok Fortuna Vitae - originál prof. Turianica s aktívnym organicky viazaným jódom na podporu funkcie štítnej žľazy.
Ak štítna žľaza nie je v dobrej kondícii, potom je znížená odolnosť voči stresu, pomalšie reakcie na podnety z okolia a zvýšená únava. Aj tu vidíme ako psychika a fyzické zdravie spolu úzko súvisia. 

Fortuna vitae - účinky

Fortuna Vitae je vhodná na doplnenie prirodzeného enviromentálneho jódového decifitu, ktorý je príznačný pre celú oblasť strednej Európy.

Fortuna Vitae je účinná pri ochoreniach funkcie štítnej žľazy a umožňuje jej regeneráciu.  Jedná sa predovšetkým o hypofunkciu alebo hyperfunkciu štítnej žľazy. Fortuna vitae je účinná aj v prípade užívania hormónov, nahrádzajúcich produkciu vlastných hormónov štítnej žľazy.

Fortuna Vitae je vysoko účinná pri osteopénii a osteoporóze, aj v najťažších stavoch.

Fortuna Vitae - dávkovanie

Dávkovanie Fortuna Vitae obecne:
Dospelí 10ml denne, najlepšie ráno (5ml obsahuje 100 mikrogramov jódu, čo predstavuje 67% ODD odporúčanej dennej dávky pre dospelých). Deti od 3 do 12 rokov 3 ml.

V prípade užívania liekov, ktoré ovplyvňujú funkciu štítnej žľazy (napr. Euthyrox, Thyroxín) je možné začať s postupným znižovaním lieku o 25 μg cca týždeň po začatí užívania prípravku Fortuna Vitae. Každý ďalší mesiac sa potom liek znižuje o ďalších 25 μg. Úprava funkcie štítnej žľazy je u každého iná. Väčšinou pomerne rýchla, ale ak sa necítite dobre, je znižovanie syntetického hormónu potrebné spomaliť.  V prípade užívania syntetického hormónu sa Fortuna Vitae užíva vždy okolo obeda. Po úplnom vysadení lieku je nutné užívať Fortuna Vitae aspoň 1 mesiac.

Regenerácia štítnej žľazy ako ju popisujeme je len veľmi obecným návodom, ktorý je vždy vhodné prípad od prípadu posúdiť individuálne.  V deň odberu krvi na analýzu a 2 dni pred tým olej neužívať, lebo sa môžu skresliť výsledky rozboru (k horšiemu).