Fermella

Fermella (fermentovaná Chlorella) je prípravok z jednobunkovej zelenej riasy Chlorella (Chlorella vulgaris) Fermentačným procesom z Chlorelly vznikol vysoko zdokonalený výrobok, ktorého hlavnou prednosťou oproti iným podobným prípravkom je rýchlosť vstrebávania a zlepšená stráviteľnosť. Proces fermentácie naruší pevnú bunkovú stenu Chlorelly a pritom prirodzene chráni životne dôležité živiny v bunke. Ide o jedinečný doplnok.

ZLOŽENIE

V jednom balení je 300 tabliet po 200 mg fermenovanej Chlorelly (Fermella).

DÁVKOVANIE

10 tabliet denne súčasne s jedlom.

Chlorella

Chlorella je jedným z najohromujúcejších zdrojov potravín na Zemi. Táto malá, zelená riasa, ktorá rastie v rybníkoch so sladkou vodou na Ďalekom východe je jednou z najčistejších zelených potravín, ktoré ľudstvo pozná. Je plná proteínov – obsahuje dvakrát viac proteínov ako špenát – a približne 38-krát viac ako sójové bôby a 55-krát viac ako ryža. Okrem toho obsahuje deväť esenciálnych aminokyselín, ako aj vitamíny a minerály. Predovšetkým je však účinným detoxikačným prostriedkom na vylučovanie ťažkých kovov a iných pesticídov.

Rýchlosť vstrebávania prípravku Fermella
Väčšina výrobcov mechanicky alebo chemicky rozkladá hrubú bunkovú stenu Chlorelly, aby tak zvýšili jej stráviteľnosť a vstrebateľnosť. Zdá sa, že naša unikátna technológia využívajúca fermentačný proces na narušenie bunkovej steny je najlepšou metódou, keďže prirodzene chráni životne dôležité živiny vnútri bunky.

Obsah proteínov v prípravku Fermella
Jednou z najpozoruhodnejších nutričných kvalít riasy Chlorella je jej vysoký obsah proteínov. Obsahuje ich oveľa viac než špenát, sójové bôby alebo ryža. Napríklad, prípravok Fermella obsahuje približne 63 % proteínov, zatiaľ čo sójové bôby obsahujú približne 35 %.

Obsah aminokyselín v prípravku Fermella
Aminokyseliny sú stavebnými blokmi proteínov, ktoré sa používajú vo väčšine procesov v organizme. Aminokyseliny sú životne dôležité a majú mnoho funkcií v metabolizme. Prípravok Fermella obsahuje oveľa viac aminokyselín než špenát, sójové bôby alebo ryža.


Pomery esenciálnych aminokyselín
Esenciálne aminokyseliny aminokyseliny sú aminokyseliny, ktoré si organizmus nemôže syntetizovať sám. Inak povedané – ľudský organizmus môže sám vytvárať 10 z 20 aminokyselín, ostatné treba dodávať v potrave. Prípravok Fermella poskytuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré sa musia nachádzať v potrave vo vynikajúcich pomeroch.

Rastový faktor riasy Chlorella (Chlorella Growth Factor - CGF)
Chlorella sa rozmnožuje s aktívnou kapacitou a má takzvaný „rastový faktor“ (CGF -Chlorella Growth Factor). CGF sa považuje za zložku nukleovej kyseliny a aminokyseliny. Je všeobecne známe, že rastový faktor riasy Chlorella urýchľuje rast živočíchov a zotavenie z únavy.

Obsah GABA v prípravku Fermella
Kyselina gama-aminomaslová (GABA), inhibičný neurotransmitter, v organizme vzniká z glutamátu, hoci s pribúdajúcim vekom sa jej koncentrácia znižuje. Túto aminokyseliny využíva mozog aby dosiahol pokoj a pohodu tým, že pomôže neutralizovať stimulačný účinok glutamátu. Inými slovami - GABA je hlavnou zbraňou nášho mozgu v boji proti stresu.

Výživové hodnoty

  Na 100 g Na 1 tabletu (200mg)
Bielkoviny 59.3 g 118.6 mg
Cukry 7.2 g 14.4 mg
Tuky 12.3 g 24.6 mg
Vláknina 10.3 g 20.6 mg
Energetická hodnota 397 kcal 0.8 kcal
 

Krajina pôvodu: Japonsko (povolené v SR rozhodnutím OHVBPKV/8568/2010/Jo)