Destilátor vody

Prístroj vyrába najčistejšiu vodu najprirodzenejším a efektívnym spôsobom. Po zapnutí prístroja sa postupne voda ohrieva (viac ako 100°C). Chemikálie, ťažké kovy a ostatné znečisťujúce látky sa zachytávajú ako usadeniny v spodnej časti nádoby. Nečistoty a nepríjemné pachy sa odstránia, keď sa para zráža na povrchu chladiacej špirály, kde sa z vyzrážanej pary vytvárajú kvapôčky destilovanej vody, ktorá prechádza ďalej cez uhlíkový filter. Takto sa vytvorí dokonale čistá voda.

Destilátor vody funguje ako umelé obličky.

Vlastnosti prístroja:

  • produkuje 100% čistú, pitnú vodu
  • jednoduchá obsluha, jednoduché čistenie
  • mobilný, trvácny, šetrí miesto
  • automatická kontrola teploty termostatom
  • automatické vypnutie

Čo je destilovaná voda?

Existuje iba jedna metóda, pomocou ktorej je možné vyrobiť 100% destilovanú vodu, a to je destilácia parou. Pri destilácii sa odparí iba čistá voda - H2O a všetky anorganické látky a iné znečistenia zostávajú mimo. V súčasnej dobe je na trhu viac než 12000 chemikálií. 500 ich ročne pribúda. Je jedno, kde žijete, či v meste či na dedine, mnohé z týchto chemikálií sa môžu dostať do vašej pitnej vody. Nikto na svete nevie, aké následky môžu tieto chemikálie spôsobiť, pretože tvoria tisíce rôznych kombinácii. Je to, ako by sme pripravovali farebnú zmes. Jedna kvapka môže zmeniť celú farbu. 

Destilovaná voda je najčistejšia voda, je bez vône, chuti a farby. Odoberá z organizmu len minerály vo forme mŕtvej hmoty, ktoré sa ako usadeniny v spojivových tkanivách ľahko rozpúšťajú .Táto voda, má extrémne dobrú schopnosť viazať nečistoty v ľudskom organizme a dopraviť ich preč. V tele sa správa ako rozpúšťadlo, rozpúšťa zložky jedla , tak aby boli vstrebané a prijaté do každej bunky. Rozpúšťa anorganické látky uložené v tkanivách , tak aby sa detoxikáciou odstránili z tela.

Telo sa skladá zo 70% z vody. Mali by ste si preto veľmi starostlivo vyberať vodu, ktorú pijete! Mužstvo amerického námorníctva pije destilovanú vodu už po niekoľko generácii. Destilovaná voda neobsahuje žiadne chemikálie a minerálne látky. Destiláciou sa odstráni (pokiaľ je to možné) všetky chemikálie a nečistoty z vody. Telo potrebuje vitálne, organické látky, ktoré ale nemusí prijímať iba z vody.  Najspoľahlivejším zásobovateľom organickými látkami je naša potrava, nie voda.
Destilovaná voda sa používa k vnútro žilnej výžive, inhalačnej terapii, receptom a predpisom pre kojencov. Nehovorí nám zdravý ľudský rozum, že je destilovaná voda vhodná pre každého?

text z knihy " Šokující pravda o vodě " autori Dr.Paul C. Bragg a Dr. Patricia Bragg

Čo je demineralizovaná voda?

Demineralizaovaná voda je voda vyrobená elektrolýzou, s úpravou katiónov a aniónov, so všetkými nečistotami, ktoré v nej zostávajú. Používa sa výlučne do áut a na technické účely. V EÚ si ju môžte kúpiť iba pod názvom demineralizovaná voda a nie ako kedysi pod nesprávnym názvom destilovaná voda. Podstatný rozdiel medzi destilovanou a demineralizovanou vodou je ten, že destilovaná voda je úplne čistá.

Prevencia je jediná cesta, ktorá nám dopomáha k tomu, aby sme zostali mladiství, vitálny a zdatní. Ak sa chceme vyhýbať chorobám, musíme mať základné znalosti o našom tele. Telo sa skladá z miliónov buniek, ktoré sa nachádzajú v elektrolytickom roztoku. Roztok obsahuje vápnik, horčík, draslík, sodík, fosfor, chloridy a sírany, ďalej stopové prvky ako napr meď a zinok. Sú to všetko organicky viazané minerálie, lebo telo nemôže prijímať anorganické látky k výstavbe svojich buniek.

Telo si nemôže samo vyberať, ale musí prijať to, čo mu ponúknete. Keď dáte svojmu telu vodu, ktorá obsahuje chemické a anorganické látky, musí sa s tým vyrovnávať. Uskladňuje ich preto vo vašich tepnách, žilách, kĺboch, očiach, ušiach, nose, hrtane,
žlčníku a v ostatných dôležitých orgánoch. 

Život je neustálym učením, ako riešiť problémy, ale najdôležitejšou vecou pritom je vedieť, kde sa má začať.

Omyly o vode z vodovodu :

Kvalita vody sa zlepší varom -  prevarením zbavíte pitnú vodu iba baktérií. Ostatné kontaminanty (dusičnany, ťažké kovy...) varom nezničíte, práve naopak, zvýšite ich koncentráciu, keďže časť vody sa odparí.


Chlór z vody vyprchá - nevyprchá, pretože sa vo vode nenachádza vo forme plynu Cl2, ale vo forme aniónu ClO-

Chlórový zápach je znakom kvalitnej pitnej vody - nie je. Chlór dávkovaný v primeranom množstve do kvalitnej vody nezapácha. Trpká pachuť vo vode, ktorú prisudzujeme chlóru je v skutočnosti spôsobená zlúčeninami chlóru s organickými látkami – a tie majú karcinogénne účinky.

Minerálne vody z prameňov- voda z horských prameňov obsahuje anorganické minerály, ktoré ľudské telo nedokáže využiť a ani ich vyzrážať z tela von , potom sa naviažu na cholesterol a vytvoria hrubý nános na cievach.