Soľné lampy

Himalájsky soľný krištáľ – Liečivá energia z hlbín zeme

Ako vieme „Prostredie utvára človeka“. A prostredie, či už v súkromí alebo v práci, spríjemnené mäkkou harmonizujúcou energiou himalájskeho krištáľu, zlepšuje jeho vlastnú vnútornú atmosféru..Preto sa stáva očarujúcim a pre stále viac ľudí žiadaným. Soľný krištáľ, vyžarujúci nádherné svetlo je zaujímavý pre človeka ako z vizuálneho hľadiska dekoračného objektu ,zafarbenia každého kusu, a tým možnosti vytvorenia nového aranžmá v priestore, tak je dôležitý aj z hľadiska zdravotného. Blahodárne a liečivé účinky krištáľu pre naše telo aj dušu sú jeho zohriatím uvoľnené, s následným pôsobením ionizačného účinku soli. Tieto účinky, ktoré pozitívne pôsobia najmä na ľudí trpiacich na dýchacie problémy, astmu a niektoré alergie, majú aj funkciu negovať vplyvy elektromagnetických nečistôt. Užitočné a liečivé sa tak spája s krásnym. A preto venujte výberu lampy pozornosť. Z dlhodobej perspektívy používania budete mať väčšiu radosť z lampy, ktorá sedí v každom ohľade. Soľné lampy sa zhotovujú z prírodnej soli, ktorá sedimentovala v období prvohôr v juhozápadnej časti Himalájí. Kamenná soľ vznikla pred 256 miliónmi rokov. Soľné pásmo v juhozápadnej časti Himalájí je jediný najväčší zdroj kvalitnej soli na celom kontinente Ázie. Soľné krištály sú uchované najviac v ich pôvodnom tvare a vytvárajú žiadaný účinok. Rozstreľovaniu a mechanickému dolovaniu sa väčšinou vyhýba pre dosiahnutie žiadaného pôsobenia.

 


         Pozitívne ióny
Dnešný moderný svet zhŕňa aj produkciu pozitívnych častíc v ovzduší, lebo ióny vytvárajú porušenie rovnováhy v celkovom ovzduší, v ktorom žijeme a dýchame. Cigaretový dym, prenosové siete, elektrické prenosové linky, satelity, el. výbavy, zariadenia ako televízne príslušenstvá, počítače, mobilné telefóny produkujú tieto pozitívne ióny. Pozitívne ióny môžu preniknúť na spodok našich pľúc, môžu spôsobiť pocit únavy, slabosti a oslabujú imunitný systém, nedostatok koncentrácie, úzkosť, migrény, psychologické poruchy a potrebu spánku, všetky druhy problémov dýchacieho ústrojenstva,atd.
           Negatívne ióny
Žiadna životná forma nemôže existovať, ak nie je zachovaná rovnováha v ovzduší. Nadmerné množstvo pozitívnych iónov musí byť vyvážené s negatívnymi iónmi. Kamenné soľné lampy a svietniky práve túto rovnováhu vytvárajú. Rozohriatie vytvorené el. žiarovkou alebo čajovou sviečkou v lampe uvoľní negatívne ióny do ovzdušia. Lampy a svietniky vstrebávajú nadmernú elektromagnetickú radiáciu vytvorenú elektrickými systémami. Okolité ovzdušie uvoľňujúce duševnú relaxáciu porovnateľnú k relaxácii dosiahnutej na morskej pláži, alebo v horských sférach. Okrem toho, soľný krištáľ má pozitívny vplyv na bytie a existenciu okolitých životných foriem. V Európe sa používajú už veľa rokov na liečbu príbuzných pľúcnych porúch. Červené a ružové soľné krištály sú najlepšie na nespavosť pacientov a vytvárajú a rozptyľujú účinok podporujúci spánok. Tienidlá soľných krištáľových lámp sú taktiež najvhodnejšie, ako nočné svetlo pre deti. Na svete existuje veľa dostupných druhov odlišnej kvality kamenných soľných krištáľov. V závislosti od pôvodu sa odlišuje aj ich kvalita. Vo fy Europa Shop môžete byť uistení, že Himalaya soľné lampy, ktoré dostávate sú vyberané z najcennejších miest známych zdravotnými účinkami a ionizačnými kvalitami,taktiež jasnosťou, farbou, tvarom kamenného soľného krištáľu. Soľné lampy neodporúčame umiestniť do vlhkého prostredia. Kamenná soľ sa vo vode rozpúšťa. Lampu nedávajte von, neumývajte vodou. Pri čistení ju postačí utrieť suchou bavlnenou utierkou, alebo jemne navlhčenou. Na osvetlenie používame čajové kahančeky, alebo žiarovky. Bez dozoru a v dosahu detí nenechať horieť.