Ionizátor vody

IONIZOVANÁ ALKALICKÁ VODA PROSPIEVA ZDRAVIU

Prečo rýchlejšie starneme a sme častejšie chorí?

Teoreticky sme nesmrteľní. Po oplodnení prvej bunky nového života, sa tvoria ďalšie a ďalšie bunky po celý život v nových generáciách buniek. Ide o nepretržitý proces regenerácie. Ak by nebolo znečisteného životného prostredia a v našom živote neprevažovalo množstvo deštrukčných prvkov ako je neprirodzená strava a nápoje, zaťažujúci životný štýl a stres, dožívali by sme sa aj niekoľko desiatok rokov cez sto rokov! Svet vedy odôvodnil, že zdravé organizmy udržujúce zásadito - kyslú rovnováhu, si vedia udržať skvelú kondíciu počas mnohých rokov, počas celého dlhého života.

Základné príčiny narušenia tejto rovnováhy sú:

 • nadmerný príjem živočíšnych bielkovín
 • nedostatok zeleniny a ovocia v potravinách
 • príliš veľké množstvo upravovaných sacharidov v strave (bielej múky a cukru)
 • nevhodná kombinácia potravín
 • zvýšená spotreba chemicky konzervovaných výrobkov
 • spotreba stimulantov (čaju, kávy, alkoholu)
 • fajčenie
 • nadmerné užívanie ľahko dostupných liekov proti bolestiam a antibiotík
 • dodržiavanie pseudo-terapií a rôznych diét na chudnutie
 • nedostatok pohybu alebo príliš intenzívny stresujúci životný štýl
 • pitie malého množstva čistej vody

Tieto príčiny spôsobujú nadmerné prekyslenie organizmu, ktoré je dôvodom narušenia správnych funkcií metabolických procesov. Spomaľujú regeneráciu buniek a urýchľujú procesy starnutia. Časom sa začnú rozvíjať chronické ochorenia a takzvané civilizačné choroby.

Príznaky chronického prekyslenia:

 • v tráviacom systéme: zažívacie ťažkosti, hnačka, zápcha, dysbakterióza čriev, nadúvanie, pocit preplnenosti, choroby tráviaceho ústrojenstva, cholestáza a žlčové kamene, enzymatická pankreatitída, pálenie záhy a refluksy.
 • v svalových a kostných tkanivách: dna, bolesti svalov, poškodenie medzistavcových platničiek, akútne a chronické bolesti chrbta, osteoporóza, reumatoidný zápal spojivového tkaniva, kĺbov, artritída.
 • v kardio - cievnom systéme: hypertenzia, predčasná kalcifikácie ciev, poruchy prekrvenia periférnych tkanív rúk a nôh, závraty, opuchy, migrény, srdcový infarkt, ischemiká mŕtvica.
 • v látkovej výmene: nadváha, hladovanie, diabetes, vysoký cholesterol, zhoršenie funkcie obličiek, obličkové kamene.
 • pleť, vlasy, zuby: poškodená pleť, suchá koža, celulitída, rýchla tvorba vrások, vypadávanie vlasov, krehké nechty, zubný kaz, plak depozície, paradentóza. 
 • celý organizmus: chronické bolesti, zvýšená citlivosť na stres a depresie, nadmerné záťaže, nevoľnosť, znížené libido, predčasné starnutie, únava, nárast obezity, poruchy imunity a imunologickej bariéry.
   

Prirodzené metabolické procesy.

Cyklus narodenia a smrti "použitých" buniek, navyše narušený uvedenými patologickými stavmi, spôsobuje nadmerné prekyslenie, často nižšie ako normálna hodnota pH 6,8 - 7,2. Hoci produkty bunkového metabolizmu sú kyslé, vnútorné tekutiny v našom tele (okrem žalúdka) sú mierne zásadité. Veľmi dôležité sú aj parametre krvi. jej hodnota pH je v rozmedzí 7,35 až 7,45. Len taká krv je schopná optimálne doručiť kyslík, živiny a tiež odvádzať toxíny a zvyšky kyselín. Zvýšenie okyslenia organizmu podporuje rozvoj mnohých chorôb. Avšak, pri znížení kyslosti (alkalizácie), sa urýchľuje regenerácia a zlepšuje efektívnosť liečebných procedúr, ako je fyzioterapia, fytoterapia, homeopatia. Alkalizácia výrazne znižuje vedľajšie účinky chemických liekov.

 

Sme prekyselení.

 

Telo sa snaží poporiť metabolizmus, neutralizovať mastné kyseliny a odstraňovať ich močom, potom a vydychovaním oxidu uhličitého. Preto je potrebné podporovať procesy pre príjem alkalických minerálov, z ktorých najdôležitejšie sú draslík, sodík, horčík a vápnik. Nedostatok zásaditých látok v našej strave zvyšuje kyslosť organizmu a zásaditosť krvi klesá. Prípustný rozsah pH krvi je extrémne úzky, je to 7,3 až 7,45 pH. Dokonca aj mierne odchýľky od týchto hodnôt vedú k vážnym zdravotným problémom a pri zvýšení kyslosti na pH = 6,95, človek stráca vedomie a umiera.

Preto sa telo snaží ťažké kyslé odpady neutralizovať za akúkoľvek cenu, aj vo forme kameňov, ktoré sa zhromažďujú v tkanivách a orgánoch, ako sú obličky, pečeň a žlčník, a v tukovom tkanive. Obezita a príliš rozšírené tukové tkanivo je veľmi často výsledkom prekyslenia organizmu a je zásobárňou kontaminantov a zvyškov kyselín. Následky kyslých odpadov sú predovšetkým cholesterol, žlčové kamene, obličkové kamene - fosfáty a sulfáty.

Telo nie je schopné zbaviť sa všetkých kyslých odpadov a čo je horšie, táto schopnosť sa po 45 roku života ešte výraznejšie oslabuje. Čo zostáva v tele prekyslené, to spôsobuje problémy, najmä v obehovom systéme. Okyslenie a koncentrácia krvi narúša správnu funkciu tkanív a orgánov. To je hlavnou príčinou predčasného stárnutia, závažných degeneratívnych ochorení a civilizačných chorôb.

Tajomstvo dlhého a zdravého života spočíva v alkalizácii tela a vylučovania kyslých produktov z procesov látkovej výmeny.

Príčiny vzniku civilizačných chorôb.

 • V prípade nedostatku alkalických substancií v potrave, hlavne vápnika (Ca), organizmus "si ho požičia zo zásob" t.j. z kostí. Tak sa začína osteoporóza.
 • V prípade nedostatku iónov vápnika pri činnosti slinivky, začínajú poruchy s vylučovaním inzulínu a môže sa objaviť diabetes.
 • V prípade prekročenia hodnôt solí kyseliny močovej, rozvíja sa dna a zápaly kĺbov.
 • Veľmi populárne lieky na reguláciu kyslosti žalúdka neprirodzene zasahujú do alkalicko - acidickej rovnováhy v celom organizme.
 • Jednou z príčin hypertenzie je prekyslenie a hustnutie krvi, ktoré znásobujú riziko vzniku aterosklerózy a alergickej vaskulitídy. Zvyšky kyselín sa hromadia v cievach a môžu trvalo upchať malé cievy, vrátane ciev krvného zásobenia mozgu. To môže byť príčinou častých bolestí hlavy a čo je horšie, táto príčina môže spôsobiť mozgovú mŕtvicu.

. Porucha prietoku krvi môže ovplyvniť funkcie srdca. Kontinuálne preťaženia srdcového svalu môže viesť k trvalým zmenám a ischemickým zmenám aj v iných orgánoch.

Pitím ionizovanej zásaditej vody môžeme odstrániť vyššie uvedené dôvody ochorenia a trvalo znížiť riziko mŕtvice, infarktov a rozvoja chronických degeneratívnych chorôb.

Zásady neutralizujú kyseliny.

Niet pochybností, že zásadité látky neutralizujú kyseliny. Príkladom môže byť nasledujúca skúsenosť z kuchyne. Ak manipulujeme so surovým mäsom rukami, ruky sú stále viac lepkavé. Ruky špiní tuk, ktorý je kyslého pôvodu, umyť ho iba vodou nestačí. Na umytie potrebujeme mydlo, ktoré je alkalické (zásadité). A takým alkalickým (zásaditým) spôsobom je potrebné "umyť" celé naše telo, zvnútra.

Často sme znepokojení bolesťami, vyskytujúcimi sa v rôznych častiach tela. Pôvodom je nahromadenie kyslých toxínov v týchto bolestivých miestach a zablokovanie možnosti ich neutralizácie. Tomuto predídeme pitím alkalickej vody, ktorá očisťuje telo od kyseliny mliečnej a vzniká počas zvýšenej fyzickej námahy, športového tréningu alebo inej nadmernej fyzickej aktivity.

Vedci o prekyslení organizmu

Väčšina chorôb má jednu spoločnú vlastnosť. Choroba sa začína pri porušení alkalicko -acidickej (zásadito - kyslej) rovnováhy. Ľudia v čase primitívneho poľnohospodárstva spotrebovávali v strave 35% mäsa a 65% rastlinnej hmoty.

Počas tejto doby príjem alkalických látok, ako je draslík a sodík z potravín, boli trikrát až štyrikrát vyššie ako dnes! Napríklad, množstvo draslíka sa dnes znížil z 250 mg na 70 mg a sodíka z 220 mg na 50 mg. Ľudské organizmy mali správnu alkalicko - acidickú rovnováhu, pričom dnešné civilizačné choroby, ako je vysoký krvný tlak, ateroskleróza, osteoporóza a rakovina prakticky neexistovali.

Americký vedec Sang Whang, opísal dôsledky tohto javu: "... to znamená, že s pribúdajúcim vekom si telo vytvára príliš veľa kyselin s radikálmi (H+) a príliš málo uhličitanu (HCO3-), č to spôsobuje okyslenie organizmu." Predchádzajúca veta znamená, že v priebehu starnutia sa organizmus nevyhnutne mení na kyslý. Zníženie kyslosti v organizme môže účinne zastaviť degeneratívne a chronické ochorenia.

V roku 1933, dr. William Howard Hay vo svojej inovačnej knihe "Nová éra zdravotníctva” napísal, že hromadenie kyselín, pôsobí otravu tela a je príčinou mnohých ochorení. Vyhlasuje, že choroby, aj napriek ich rôznym symptómom, sú jedna choroba - čo sa môže zdať prekvapujúce.

Dr. Susan Lark, univerzitný lektor a autorka knihy "Chémia úspechu" hovorí: "Štyri až šesť pohárov zásaditej vody denne zníži kyslosť tela. Alkalická voda by mala byť použitá pri prevencii ochorení ako je nachladnutie, chrípka, zápal priedušiek, teda keď nastane situácia zvýšenia kyslosti organizmu. Ionizovaná voda tak ako vitamíny C a E, beta-karotén, pôsobí ako antioxidant, pretože má množstvo voľných elektrónov. Táto funkcia tiež pomáha predchádzať ochoreniam srdca, mozgovej mŕtvice, srdcovým poruchám, posiluje imunitný systém... atď "

Autor knihy "omladenie" Herald Tietze tvrdí, že pitie alkalickej vody, znižuje obsah kyslých látok, čo nás v podstate omladzuje. Regeneráciou orgánov, sa spomaľuje proces starnutia, čo nám predlžuje život.

Lekár a vedec D. Aschbach publikoval niekoľko sľubných výsledkov klinických štúdií z Berlínskej kliniky. Výskum rozpustených, aktivovaných látok a ich praktické aplikácie o efekte alkalickej vody pri liečení cukrovky I. a II. typu. Pitím zásaditej vody po dobu 4-6 týždňov, sa spotreba inzulínu u jedincov znížila až o 70% a množstvo glukózy v krvi sa znížilo až o 30%. Dokonca aj po prerušení pitia alkalickej vody, boli tieto parametre znížené ďalších 4-5 mesiacov. Tieto údaje sú potvrdené mnohými ďalšími vedeckými štúdiami z Japonska.

Prekyslenie organizmu je možné zastaviť!

Organizmus je prekyslený z dôvodu chýbajúcej prevencie a nezdravého životného štýlu. Stres, práca, nadmerné fyzické a psychické zaťaženie, strach, úzkosť a depresia, sú hlavné faktory, ktoré vedú k prekysleniu organizmu. Takže, relaxácia, harmónia s okolím a schopnosť bojovať proti stresu, pomáhajú kyslosť organizmu znížiť.

Pre tých, ktorých telo je prekyslené, to nie je ľahké dosiahnuť. Kvôli nadmernej kyslosti sú často vyčerpané nadobličky - títo ľudia reagujú veľmi nervózne a majú časté výkyvy nálad. Zdá sa, že tieto osoby nie sú schopné udržať svoje emócie, pretože telo potrebuje stále nové "dávky" kyselín.

Na okyslenie tela, majú významný vplyv moderné stravovacie návyky. Vo väčšine západných krajín je zakorenená kyslá strava. Tak sa stravujeme aj my, naše rodiny, priatelia. Najmä pri rôznych sviatkoch a oslavách sa „dáva telu riadne zabrať”. Po prevažne kyslom jedle príjmame ďalšiu dávku kyslých potravín vo forme nápojov. Zvýšenou konzumáciou alkalických potravín (šaláty, zelenina, ovocie, čerstvé ovocné džúsy, a pod.), je obnovená rovnováha alkalických látok, pričom sa znižuje kyslosť tela. Prechod na alkalickú stravu často komplikuje fakt, že na prípravu rôznych pokrmov z omedzeného výberu alkalických potravín musíme byť dostatočne kreatívni a nápadití.

V poslednej dobe je populárna konzumácia výživových doplnkov. Tie však nemôžu telu nahradzovať prirodzený príjem alkalických potravín, tieto doplnky často nie sú lacné a nie každý ich môže jesť v pravidelných intervaloch.

Pime viac vody a nečakajme až budeme mať smäd!

Voda je základ života na zemi. Bez vody je biologický život v akejkoľvek forme nemožný. Rodíme sa s viac ako 90% vody v organizme. Naše bunky "plávajú" vo vode - medzibunkovej tekutine, a aj bunky sa skladajú z vody. Voda dodáva do buniek výživu a vyplavuje nečistoty. Časom v priebehu rokov je množstvo vody stále menšie a telo sa pomaly "vysušuje". V 70 rokoch ľudského života je obsah vody v organizme iba 55-60%. Stále menší obsah vody v organizme spomaľuje metabolizmus, zhoršuje krvný obeh a nasleduje menší prísun živín do dôležitých orgánov a tkanív. Je zrejmé, že stav nášho zdravia priamo závisí na množstve a type vody, ktorú pijeme.

V súčasnosti zamieňame prírodnú vodu za sladené nápoje sprídavkami chemických látok, sýtené nápoje, kávu a čaj. Často počujeme tvrdenie, že ľudia necítia potrebu piť 1,5 až 2,5 l vody denne. Pijeme iba vtedy, keď cítime smäd. Avšak to je už neskoro, pretože keď cítime smäd, v tele nám už chýba 0,5 až 1 litera vody. Preto sú často naše bunky na "suchu", a to silne zaťažuje všetky metabolizmus, chemické procesy v tele a celý orgamizmus. Pitím alkalickej ionizovanej vody môžeme rýchlo a účinne nastaviť správnu rovnováhu vody v tele a znížiť jej nedostatok.

Voda je hlavnou zložkou v medzibunkovej tekutine. V tejto tekutine, "plávajú" orgány nášho tela. Ionizovaná voda má špeciálne vlastnosti, ktoré môžu výrazne zlepšiť naše zdravie, pripravuje vhodné podmienky na životné procesy v organizme.


Voda pripravená pomocou ionizátora (IONIZOVANÁ VODA) je najväčším vynálezom v procese liečenia rakoviny, od tej doby, ako Sir Alexander Fleming objavil penicillin.

Dr . Wiliam Kelly , College of Metabolic Medicine, autor knihy - "Liečenie rakoviny".

HISTÓRIA

Alkalická ionizovaná voda vznikne v ionizátory vody procesom elektrického delenia filtrovanej vody z vodovodu na alkalickú ionizovanú vodu a kyslú vodu. Takýto ionizátor bol zostrojený v 50 rokoch v Japonsku a prvé výskumy boli vykonané na rastlinách a živočíchoch. Komplexné výskumy účinku alkalickej ionizovanej vody, zvlášť kyslej na rastline v roku 1954 na Japonskej univerzite pre agrokultúru. Dnes pestovatelia ruží používajú kyslú vodu aby ruže pri dodávke do kvetinárstiev vydržali dlhší čas čerstvé a svieže.

Výskumy ľudského organizmu zabrali viac času z dôvodu problémov pri udržiavaní konštantného okolia. Napriek tomu, dlhotrvajúce, medicínske výskumy na pacientoch v Japonsku poskytli veľa zaujímavých zistení a prišli k záveru, že alkalická ionizovaná voda, ktorú získame použitím ionizátora vody je netoxická a zmiernila veľa symptómov rôznych ochorení pri dospelých.

Prvé komerčné ionizátory na alkalickú ionizovanú vodu boli dostupné na trhu v roku 1958 v Japonsku. Dovtedy boli dostupné len veľké prístroje ionizátorov vody v nemocniciach. V roku 1960 v Japonsku skupina doktorov medicíny a doktorov prírodných vied založila špeciálny agrokultúrny a medicínsky výskumný inštitút. Na stretnutiach a pracovných poradách sa oboznamujú o nových zisteniach a výskumoch. 15. januára 1966 bol typ ionizátora na alkalickú ionizovanú vodu registrovaný Ministerstvom pre zdravie a rehabilitáciu v Japonsku.

V Južnej Kórei sú tiež ionizátory vody potvrdené vládou ako zdravotnícke pomôcky. Ionizátory vody vyrobené v Južnej Kórei boli testované v USA v Los Angeles na toxickosť. Testy preukázali, že voda z ionizátora na vodu nie je toxická. Na trhu v USA sú ionizátory vody od roku 1986. Do Singapuru sa prvý ionizátor dostal v roku 1988. Dnes sa ionizátory vyrobené v továrni ALKAMEDI Ltd. Predávajú v 23 krajinách na celom svete.

ALKALICKÁ IONIZOVANÁ VODA

Voda s malými molekulami, redukovaná voda, antioxidačná voda.

Alkalická ionizovaná voda je najlepšou dostupnou pitnou vodou. Je to elektrónmi obohatená voda, ktorá tiekla cez pozitívne a negatívne elektródy a stala sa ionizovanou a následne bola delená na alkalickú a kyslú vodu. Obidve sú tvorené súčasne, 70% ionizovanej vody je alkalickej a 30% vody je kyslej. Obidva druhy majú výnimočné schopnosti a výhody. Alkalická ionizovaná voda je určená k pitiu a kyslá ionizovaná voda je určená k dezinfekcii a na kozmetické účely.

Alkalická ionizovaná voda je jedným z najdôležitejších preventívnych zdravotníckych výdobytkov našej generácie. Je to mocný antioxidant, ktorý naše telo zásobuje dostatkom kyslíka, ktorý nám následne dáva energiu. Vyrovnáva pH nášho organizmu, čo pomáha predchádzať ochoreniam. Má 6 krát silnejšie hydratačné schopnosti ako obyčajná pitná voda.

SILNÉ ANTIOXIDAČNÉ VLASTNOSTI

Alkalická ionizovaná voda má antioxidačné vlastnosti a komponenty. Ionizovať znamená získať alebo stratiť elektrón. Na príklade alkalickej ionizovanej vody, je elektrón odobratý od jednej kyslíkovej molekuly a dodaný druhej, čím sa tá molekula stane antioxidantom. Všetky antioxidanty majú schopnosť držať dodatočný elektrón, to je typické aj pre vitamíny A, C a E. Je zázrakom, že aj obyčajná voda z vodovodu sa premení na antioxidant. Nie len to, že je účinným antioxidantom, ale ako tekutina s malými molekulami sa tiež ľahšie absorbuje do tela.

Takmer všetky tekutiny majú oxidačno redukčný potenciál (ORP), ktorý mierni napätosť, ktorú majú. Obyčajná voda z vodovodu má ORP medzi hodnotami +300 a +400, čo znamená, že redukčný potenciál neexistuje. Len negatívny ORP môže redukovať alebo zmenšovať oxidáciu. Alkalická ionizovaná voda má negatívne ORP . Úroveň ORP alkalickej ionizovanej vody je závislá od vstupnej vody, nastavenia úrovne ionizácie prístroja a tiež od obsahu minerálov vo vode. Čerstvá šťava z pomaranča má ORP -150, ako väčšina čerstvých štiav z ovocia a zeleniny. Ako náhle ich pasterizujeme alebo inak upravíme stratia sa antioxidanty, negatívne ORP a všetky pozitívne vlastnosti šťavy.

Oxidácia predstavuje rozklad alebo starnutie. Keď niečo oxiduje, jeho ORP rastie. Vyššie ORP spomalí rast baktérii a keď je dostatočne vysoké, baktérie zabije. Hrdza je zoxidovaný kov. V ľudskom tele spôsobuje oxidácia poškodenia voľnými radikálmi. Voľné radikály sú molekuly kyslíka, ktoré stratili elektrón a stali sa nestabilnými. Vznik voľných radikálov spôsobuje stres, znečistenie a zlé stravovanie.

Voľné radikály, ktoré existujú v našom tele, pritiahnu elektrón z jednej z našich buniek aby sa stali stabilnými a týmto procesom poškodia bunkovú DNK, čo má pri bunkovom delení za následok, že nová bunka má mutovanú DNK, ktorá sa pri ďalšom delení prenesie na ďalšiu bunku. To je príčina mnohých ochorení a tiež časť vysvetlenia prečo starneme. Starnutím ORP nášho tela rastie, keďže oxidujeme. Alkalická ionizovaná voda má negatívne ORP a preto kompenzuje starnutím získané vysoké ORP nášho tela. Pitím ionizovanej alkalickej vody spomaľujeme proces starnutia nášho tela. Denne je vhodné vypiť 1 liter až 2 litre alkalickej ionizovanej vody.

Ak pozriete do pohára čerstvej alkalickej ionizovanej vody, uvidíte obláčiky malých bubliniek. To sú hydroxilové ióny, teda molekuly kyslíka s dodatočným elektrónom. Tieto ióny sú antioxidanty, centrálna látka ionizovanej alkalickej vody, jej hlavný komponent. Antioxidanty so svojími vlastnosťami pracujú proti ochoreniam a proti starobe tak, že lovia voľné radikály. Alkalická ionizovaná voda je tekutý antioxidant, tiež je výnimočne účinná a ľahšie absorbovaná do tela ako iné antioxidanty.

SILNÝ ANTIOXIDANT A VÝNIMOČNÝ HYDRATÁTOR

Alkalická voda je nazývaná aj redukovanou vodou. Molekuly vody sa väčšinou združia do skupín a tvoria zoskupenia 10 až 13 molekúl. Zoskupenia molekúl alkalickej ionizovanej vody sú rozbité na zoskupenia s 5 až 6 molekulami, teda je redukovaná ich veľkosť. Molekulové zoskupenia alkalickej ionizovanej vody sú premenené z nepravidelného tvaru na pravidelné hexagonálne tvary, ktoré prechádzajú cez naše tkanivo oveľa ľahšie ako obyčajná voda. Menší, pravidelný tvar molekulových zoskupení lepšie hydratuje ako obyčajná voda.

Pre začiatočnú detoxikáciu je nutné piť alkalickú ionizovanú vodu so stupňom 1-2, postupne prejdeme na úroveň 3 a 4. Bolesti hlavy, hnačka sú hlavné symptómy detoxikácie. Alkalická ionizovaná voda má 6 krát silnejšiu hydratačnú schopnosť ako obyčajná voda. Pri namáčaní fazule do alkalickej ionizovanej vody, fazuľa oveľa rýchlejšie nasiakne. Omáčky pripravené z alkalickej ionizovanej vody sú oveľa krémovejšie. Potraviny varené v takejto vode sú oveľa chutnejšie a zachovajú si živiny, ktoré budú vstrebané oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Klinicky dokumentované zdravotné prípady

VYSOKÝ KRVNÝ TLAK

Prof. Kuninaka Hironage, Riaditeľ Kuninaka Hospital Už viac ako 10 rokov mojej praxe prikladám veľkým význam spojitosti medzi minerálmi - obzvlášť iónom kalcia a vysokým krvným tlakom a inými ochoreniami. V súvislosti s teóriou Prof. Medicíny Gato z Kyushu Univerzity o vitamíne K (vitamín K nám umožní zvýšiť krvnú koncentráciu kalcia), alebo užívaní alkalickej ionizovanej vody, je nárast kalcia pri vysokom tlaku veľmi dôležitý. Väčšina ochorení je spôsobená užívaním nadmerného množstva tukov, čo spôsobuje ukladanie cholesterolu do krvných žíl a neskôr vedie k zmenšovaniu prietoku krvi. To sa javí ako vysoký krvný tlak.

S pitím alkalickej ionizovanej vody počas 2 - 3 mesiacov, bude krvný tlak klesať, pretože alkalická ionizovaná voda je dobré rozpúšťadlo, ktoré roztopí cholesterol v krvných žilách.

Pripomienka: Podľa Singapurského Ministerstva pre zdravie, je cholesterol jednou z najnebezpečnejších príčin srdcového infarktu. Jeden z dvoch Singapurčanov má vyššiu hladinu cholesterolu ako je odporúčaná hladina, ....Singapurčania majú vyššie hodnoty cholesterolu ako ich americký alebo japonský ekvivalent - výpis The Straits Times 9/2/1989

SRDCOVÉ OCHORENIA

Prof. Kuwata Keijiroo, Doktor medicíny Podľa mňa je zázračnosť alkalickej ionizovanej vody v jej schopnosti neutralizovať toxíny aj keď nie je liek. Rozdiel je v tom, že na každé ochorenie je iný liek a použitie alkalickej ionizovanej vody je generálne a jej neutralizujúce schopnosti sú niečo veľmi výnimočné a neočakávané. Teraz vám v krátkosti predstavím príklad ochorenia, ktoré bolo vyliečené.

Pacient - muž vo veku 35 rokov trpel ochorením srdcovej chlopne. Počas 5 rokov sa jeho stav zhoršoval. Liečil sa
v
štátnej nemocnici Setagays. V priebehu 5 rokov bol do nemocnice prijatý 6 krát. Absolvoval vysoko
špecializované vyšetrenia. Vzdelával sa, vyhľadával informácie o svojom ochorení, vyhľadal odborníkov a
absolvoval v
äčšiu chirurgickú operáciu. Po operácii dal výpoveď v práci a rehabilitoval. Jeho stav sa neustále
zhor
šoval. Jeho príbuzný sa dozvedel o ionizátore vody na výrobu ionizovanej alkalickej vody. Pacient začal s
u
žívaním alkalickej ionizovanej vody a jeho stav sa začal zlepšovať.

Pripomienka: Podľa Singapurského ministerstva pre zdravie je 40% osôb so srdcovým ochorením starších ako 50 rokov - percento je vyššie ako na západe - prevzaté z The Straits Times 9/2/1989

OCHORENIA ĽADVÍN

Prof. Kuwata Keijiroo, Doktor medicíny Rozdiel pri pití alkalickej ionizovanej vody a pri pití normálnej vody z vodovodu je ten, že vylučovanie moču je málo vyššie od príjmu. Príjem tekutiny musí byť pri pacientoch s ochorením ľadvín kontrolovaný a obmedzený.

Užívanie alkalickej ionizovanej vody v kontrolovaných množstvách sa pri pacientoch s ochorením obličiek ukázalo ako blahodarné . Obyčajná voda z vodovodu obsahuje fosfáty, uhličitan vápenatý a kyslé ióny. Tieto kyslé ióny zmenšujú účinok iónov kalcia. Čistá alkalická ionizovaná voda nemá tieto problémy a môže posilniť srdcový sval a zvýši močenie. Po jednomesačnom pití alkalickej ionizovanej vody sa množstvo kyseliny močovej v krvi a močoviny zníži, ale nezmizne úplne.

Ale ak budete pokračovať v pití alkalickej ionizovanej vody po obdobie 6 - 12 mesiacov, bude močovina a kyselina močová znížená. Počas tohto obdobia musí byť kontrolované množstvo proteínov, neustále pitie alkalickej ionizovanej vody odplaví z tela toxický účinok močoviny a kyseliny močovej. Pacienti, ktorý boli na dialýze mali zníženú úroveň negatívne nabitých iónov a zvýšenú koncentráciu pozitívnych iónov. Podľa hore uvedeného experimentu a s osobných klinických skúseností pitie alkalickej ionizovanej vody zvyšuje pozitívne ióny, čo má veľký význam pri rôznych ochoreniach ľadvín. Keď obličky nereagujú na liečbu je vhodné ich liečiť alkalickou ionizovanou vodou

EKZÉM

Prof. Tamura Tatsuji, Keifuku Rehabilitacijski center Výraz ekzém opisuje množstvo kožných stavov, ktoré majú spoločné znaky. Presný dôvod vzniku ekzému nie je vždy zistiteľný. Veľa krát môžeme ekzém pripísať vonkajšiemu dráždeniu.

Môjmu pacientovi zmizol ekzém pri užívaní alkalickej ionizovanej vody. Pacient mal ekzém 10 rokov a nezabrala mu špeciálna terapia. Mal 70 rokov, bol prezidentom spoločnosti na výrobu náhradných dielov. Po vojne zasiahol jeho dolné končatiny ekzém, ktorý sa stal chronickým. Viackrát bol liečený na špeciálnej klinike pre kožné choroby.

Ľavá noha reagovala na terapiu, ale pravá nie. Veľmi ho svrbela, časté škriabanie spôsobovalo krvácanie. Posledných 10 rokov sa liečil u mnohých špecialistov. Keď som prvý krát prezrel jeho nohu, uvidel som mokvajúce vačky. Odporučil som mu piť alkalickú ionizovanú vodu. Kyslú ionizovanú vodu používal na umývanie postihnutých miest a alkalickú ionizovanú vodu pil. Po dvoch týždňoch sa mokvajúce vačky vysušili. Ekzém sa vytratil po mesiaci a pol.

ALERGIE

Prof. Kuninaka Hironaga, Head of Kuninaka Hospital Pán Yamada, šéf Policajného inštitútu trpel závažnou alergiou. Bezúspešne sa viac krát liečil pri kožných špecialistoch. Potom začal užívať alkalickú ionizovanú vodu. Alergia sa začala vytrácať a úplne sa jej zbavil. Alergia sa nevrátila naspäť aj keď jedol rôznorodú stravu. Za túto terapiu bol veľmi vďačný. Zistil som, že veľa alergii má pôvod v prekyslení tela a je poviazaných s jedením veľkého množstva cukrov a mäsa. Pri každom prípade alergie sú hodnoty iónov kalcia veľmi nízke čo veľmi znižuje odolnosť organizmu. Telo sa stáva citlivým a alergia prepukne. Pre stabilizovanie alergie sa do žili vstrekne injekcia roztoku kalcia. Alkalická ionizovaná voda, ktorá obsahuje ióny kalcia pomáha uľahčiť symptómy alergie.

PROBLÉMY TRÁVIACEHO TRAKTU

Prof. Kogure Keizoo, Klinika Kogure Nemocnica Juntendo - Žalúdok znepokojí ako ochorenie žalúdka, tak aj ochorenie iného telesného orgánu. Akékoľvek nervové napätie alebo úzkosť často spôsobia znepokojenie žalúdka.

Dôležitou úlohou ionizovanej alkalickej vody v našom žalúdku je neutralizovanie sekrécie a posilnenie funkcii žalúdka. Pri ľuďoch, ktorý trpia nedostatkom žalúdočných štiav bude alkalická ionizovaná voda stimulovať bunky žalúdka aby vyrábali viac žalúdočnej šťavy. To zlepší trávenie a absorbovanie minerálov. Na druhej strane tým, ktorý majú vysokú hodnotu žalúdočných štiav, alkalická ionizovaná voda neutralizuje žalúdočnú šťavu.

DIABETES

Prof. Kuwata Keijiroo, Doktor medicíny Keď som pracoval pre Fire Insurance Assocation, som prezrel veľa pacientov s Diabetes. Popri liečení liekmi som im dal piť alkalickú ionizovanú vodu. Po jednom mesiaci som 15 pacientov poslal do Tokijskej Univerzity na pozorovanie a testy.

Keď pacienti užívali alkalickú ionizovanú vodu dlhší čas, úroveň cukru v krvi a v moči sa nachádzala na úrovni medzi 300 mg/l a 2 mg/ dcl. Pacient absolvoval 5-6 krvných testov denne a hodnoty boli v hraniciach normálu. Výsledky po viacerých mesiacoch terapie alkalickou ionizovanou vodou ukázali, že po 1hodine a pol po jedle, bola hladina cukru v krvi a v moči 100 mg/dcl : 0 mg/dcl. Cukor v moči úplne zmizol.

PREEKLAMPSIA

Prof. Watanabe Ifao, Nemocnica Watanabe. Použitie alkalickej ionizovanej vody pri gynekologických pacientoch sa ukázalo ako veľmi účinné. Hlavným dôvodom účinnosti je to, že neutralizuje toxíny. Ženy, ktoré počas tehotnosti pili alkalickú ionizovanú vodu porodili zdravšie deti s mocnejšími svalmi. Výsledok výskumu detí narodených v skupine, kde matky pili ionizovanú alkalickú vodu ukazuje, že deti majú nadpriemernú inteligenciu.

OBEZITA

Prof. Hatori Tasutaroo, Riaditeľ Akajiuiji Krvnega centra, Nemocnica Yokohaml, Okres Faitama Z dôvodu vyššieho životného štandardu sa zmenili naše stravovacie návyky. Jeme príliš veľa proteínov, tukov a cukrov. Prebytočné tuky a sacharidy sa v tele ukladajú ako tuky. Jeden muž z piatych je obézny, jedna žena zo štyroch je obézna - štatistické údaje z USA.

Stupeň "spaľovania" zjedenej potravy je závislý od množstva užitých vitamínov a minerálov. Ak zvýšime množstvo užitých proteínov, sacharidov a tukov sa potreba vitamínov zvýši. Dnes veľa ľudí trpí prekyslením organizmu. Ak je nami prijatá potrava úplne spálená, nenastane ukladanie tukov. Potom tiež nebudeme mať problémy s obezitou a prekyslením.

Alkalická ionizovaná voda obsahuje veľa iónov kalcia. Ióny kalcia pomáhajú pri spaľovaní tukov. Pitím ionizovanej alkalickej vody je telo zásobené minerálmi.

pH a antioxidačné vlastnosti rôznych pitných vôd

Naše vlastné testy poskytli nasledovné výsledky pH a antioxidantov rôznych typov pitných vôd, ako ukazuje tabuľka dolu.

Pripomienka: Pri testovaní pH sa pre určenie hodnoty pH používa elektronický merač alebo lakmusový papierik. Pre meranie antioxidačných vlastností používame ORP (Oxidačno Redukčný Potenciál) meter, ktorý meria hodnoty negatívne nabitých iónov vo vode.


VIDEO 1

VIDEO 2 VIDEO 3 VIDEO 4 VIDEO 5