Culevit

Tablety Culevit sú určené na špeciálne liečebné ciele – doplnok výživy pre chorých na nádorové ochorenie
 
Aktívne zložky tabliet:

Aminokyseliny (L-arginín, L-fenylalanín, L-histidín, L-metionín, L-tryptofán, L-tyrozín), vitamíny (vitamín C, vitamín B6, vitamín B2, biotín), ako i kyselina jablčná a jedna nukleová báza (adenín) sa môžu dostať do nášho organizmu i stravovaním. Tablety Culevit zabezpečujú zvýšený prísun týchto látok s nízkou molekulovou hmotnosťou do organizmu. Tablety Culevit neobsahujú cukor a glutén, sú teda vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a pacientov citlivých na laktózu. Tablety Culevit je treba užívať denne, prerušenie užívania nevedie k výsledku.

Zloženie

1 tableta obsahuje:

 • 78,39mg L-arginínu,
 • 35mg vitamínu C (kyselina askorbová),
 • 33,04mg L-fenylalanínu,
 • 31,03mg L-histidínu,
 • 29,84mg L-metionínu,
 • 23,47mg kyseliny L- jablčnej,
 • 15,32mg L-tryptofánu,
 • 2,26mg adenínu,
 • 1,27mg L-tyrozínu,
 • 1mg vitamínu B6 (pyridoxín HCl),
 • 0,8mg vitamínu B2 (riboflavín)
 • 0,03mg biotínu.

Balenie: 80ks,resp.180ks tabliet v sklenenom,kartónom chránenom balení
Záručná doba: je uvedená na obale prípravku
Evidenčné číslo: 980/2009(doplnok výživy)
Vyrába:Immunal Kft.1074 Budapešť, Maďarsko

Najčastejšie otázky

Čo ešte prípravok obsahuje?
Mikrokryštalickú celulózu ako pomocnú látku pre tabletkovú formu, kukuričný škrob, polyvinylpyrrolidon (povidón), stearan horečnatý a koloidný oxid kremičitý.
 
Kedy sa odporúča prípravok užívať?
Tablety Culevit sa odporúčajú užívať chorým pri zhubných nádorových ochoreniach, ďalej po operáciách,  ťažkých zraneniach, pri rekonvalescencii a zotavovaní sa za účelom pomoci pri regenerácii organizmu.
 
Kedy sa prípravok nesmie užívať?
V prípade, ak ste alergický na ktorúkoľvek účinnú alebo pomocnú látku,prípravok sa nesmie užívať! Pre chorých na Fenylketonuriu z dôvodu obsahu fenylalanínu je nevhodné.Prípravok sa neodporúča užívať ani chorým ,ktorí sú odkázaní na dialýzu.
 
Čo treba vedieť pred začatím užívania?
Prípravok nemôže byť použitý ako jediný zdroj výživy!
 
Môžu prípravok užívať aj deti?
Áno, môžu, dávkovanie závisí od telesnej hmotnosti dieťaťa. Užívanie prípravku  deťmi do 6 rokov prekonzultujte s ošetrujúcim lekárom! Požitiu vyššej dávky ako je odporúčaná je možné predísť- v záujme bezpečnosti dieťaťa- prípravok držte mimo dosahu detí.
 
Je prípravok aplikovateľný spolu s inými liekmi?
Áno, je aplikovateľný. Také vedľajšie účinky s inými liekmi, kôli ktorým by bolo potrebné aplikovanie meniť, nie sú známe. Pri užívaní spolu s inými liečebnými prípravkami sa treba vyvarovať zvýšenému príjmu tryptofánu. V takomto prípade užívanie bezpodmienečne konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom.

Čo treba zvážiť v čase tehotenstva a kojenia?
Údaje, ktoré by hovorili o užívaní veľkého množstva tabliet v takýchto prípadoch, nie sú k dispozícii. V prípade tehotných a dojčiacich matiek je potrebná konzultácia s lekárom ešte pred začatím užívania tabliet.
 
Ako a kedy treba prípravok užívať?
Pre pacientov s nádorovým ochorením sa odporúča rozdeliť dennú dávku počas dňa rovnomerne – každú hodinu počas bdelosti (od prebudenia až do zaspatia).
 
Aká je odporúčaná dávka?
Odporúčaná dávka pre dospelých je 4-10 x 2 tablety denne. Prípravok je doporučené počas liečenia a po jeho ukončení užívať bez prerušenia.
 
Aké nežiadúce účinky môže prípravok vyvolať?
Pri odporúčaných dávkach vedľajšie účinky nie sú známe.
 
Na čo treba dávať pozor počas užívania prípravku?
V prípade vážneho poškodenia funkcie pečene alebo obličiek, konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Prípravok Culevit vyžaduje individuálne posúdenie v prípadoch existujúcich žalúdočných vredoch, vredoch hrubého čreva alebo pri extrémnej tvorbe žalúdočných kyselín.
 
Po aký čas možno prípravok užívať?
Pokiaľ je preukázateľne prítomný nádor v organizme, odporúča sa užívať väčšie dávky (20 tabliet za deň) nepretržite. Po dosiahnutí beznádorového stavu sa odporúča ešte pol roka užívať väčšiu dávku (20 tabliet denne), potom 4x2 tablety denne nepretržite.
 
Ako treba prípravok skladovať?
Sú to žltobiele tablety balené vo fľaši z hnedého skla. Chráňte ich pred svetlom, uchovávajte na suchom mieste pri izbovej teplote (15-25°C). Tablety sú veľmi citlivé na vlhkosť vzduchu, preto sú skladovateľné len v pôvodnej, dobre uzavretej fľaši!

Dôležité upozornenie:

Užívanie tabletiek Culevit nenahrádza onkologickú liečbu a lieky!Prípravok je možné užívať len pod lekárskym dozorom! Výživový doplnok dokonale ukryť pred deťmi! O užívani prípravku deťmi do 6rokov,počas tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom. Tabletky Culevit neobsahujú cukor ani glutén, preto ho môžu užívať cukrovkári a celiatici.Pri vážnej funkčnej poruche pečene alebo obličiek sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom. Prípravok nie je možné užívať ako jediný zdroj výživy.Vitamín B2 sfarbuje moč na žlto.


Krém Culevit

Pre svoje zloženie z vitamínov a aminokyselín je CULEVIT krém vhodný na každodenné ošetrovanie normálnej, suchej aj citlivej pokožky, na upokojenie povrchu podráždenej pokožky.

Zloženie: vitamíny B2,B4, B6, B13, C, E, H, Histidin, Metionin, Tirozin, Fenilalanin, Triptofan, kyselina jablčná, allantoin.

Pre svoj pokožku regenerujúci, vyživujúci a hydratačný účinok je efektívne použiteľný pri liečbe všetkých problémov, súvisiacich s vysušenou pokožkou. Pretože obsahuje jedinečné látky je veľmi účinne použiteľný aj pri mnohých prípadoch kožných problémov:

 • pri vysokom stupni vysušenia pokožky a s tým súvisiacim popraskaním je možné dosiahnuť bezpríznakovosť
 • na ošetrovanie suchých ekzémov
 • účinne aplikovateľný proti ťažkostiam so seborrheou, jedinečne zmierňuje hyperkeratózu
 • vo väčšine prípadov výrazne zmierňuje svrbenie kože (uštipnutie hmyzom, popŕhlenie a pod.)
 • zmierňuje príznaky zápalu pokožky
 • účinne lieči aj povrchové popáleniny (napr.spôsobené slnečnými lúčmi, soláriom a ožarovaním ako i popáleniny v domácnosti)
   

Použitie: Pre prevenciu a na ošetrovanie pokožky jedenkrát denne aplikujeme v tenkej vrstve. Pri horeuvedených ťažkostiach je odporučené používať krém 2-3 krát denne.

Výrobca: Immunal kft.,Budapešť, Maďarsko
Doba spotreby:uvedená na obale
Testované kožným lekárom.